World versus World

Z GuildWars2.cz Wiki
(Přesměrováno z World vs. World)
Přejít na: navigace, hledání
2011 August world vs world map.jpg

World versus World (také Svět versus Svět, WvW, World PvP, nebo Casual PvP) je herní mód PvP, kde probíhají boje 3 světů, či serverů, a soupeří o odměny a suroviny, které potenciálně mohou zvýhodnit server. Souboje probíhají na náhodně vybraných rozměrných mapách, které umožňují hru pro stovky hráčů najednou.

World PvP je zaměřeno pro příležitostné hráče PvP a je koncipováno jako pozvolné spojení mezi PvE a strukturovaným PvP. Jde o to, že se hráč jakékoli úrovně a PvP zkušenosti může nejen účastnit, ale může především ovnilnit hru svými činy. V současné době se může připojit přinejmenším 500 hráčů na jednu mapu.

Obsah

Lokace a přístup

World PvP se odehrává v Mlhách (Mists), pareality mezi světy a sférami jako je Tyria. Jsou přístupné skoro okamžitě po vytvoření postavy. Nicméně, hráči vstupují do World PvP se svojí aktuální výbavou a skilly, jejich úroveň je automaticky nastavena na 80.

Co se týče čísel, není určena žádná hranice počtu hráčů, kteří se mohou připojit do Wolrd PvP najednou. Tím pádem se může účastnit boje několik stovek hráčů na každé straně World PvP boje. Jediné omezení se týká hráčů, kteří nedávno přešli na jiný server a po určitý čas se nemohou účastnit World PvP bojů; jinak mohou hráči libovolně odcházet, či přicházet do boje jak se jim zachce.

Systém

Každé dva týdny, jsou vybrány tři světy k boji. Světy jsou k sobě vybírány na základě jejich síly a pozice. Pozice světa se zvyšuje, jak častěji vyhrává. Během boje není možnost napřímo komunikovat mezi účastněnými světy navzájem.

Při vydání bude dostupné jedno bojiště, které je rozděleno do čtyř podčástí: přirozeně neutrální středová oblast a domovská část pro každý ze tří účastněných světů. Každá oblast je zaplněna surovinami a cíly, které mohou být zabrány pro svět, včetně hradů, pevností, táborů žoldáků, min, dřevorubských pil a vesnic. Tyto stanoviště se správným řízením zabírání a obrany umožnují účast týmů o různých velikostech. Například, větší skupiny nebo gildy mohou zabrat a držet pevnost, zatímco menší skupiny, nebo dokonce jednotliví účastníci mohou pomáhat s přerušením podporujících karavan, oslabující obranu, nebo zabráním jiného cíle blokující nové posily. Mapy budou také obývané obrannými NPC, aby udržovali hru v běhu, ale jejich přítomnost nenarušuje možnost připojení hráčů k obraně, naopak nejsou nijak spolehliví ani seriozní hrozba. World PvP nenabídne pouze PvP, ale také PvE obsah a dynamické události.

Jakmile začne boj, hráči se mohou připojit kdykoli a začít v jejich domovské oblasti a zabírat lokace. Suroviny získané z dolů a pil se používají k budování zdí, sestrojení obléhací techniky a obecně k obraně pevnosti světa. Pokud se dostanou do středové oblasti, nově příchozí hráči začnou v pevnosti portálu svého světa. Odsud mohou pokračovat, zabírat body a mezitím se vypořádavat s nepřáteli z ostatních světů. Tím pádem se hra bude přesunovat mezi středovou oblastí a domovskými oblastmi podle toho jak světy nabírají a přicházejí o opory jako jsou strategické body, které ovlivňují výhody jejich domovského světa. Na konci dvou týdnů se zápas vyhodnotí, hodnocení světů se aktualizuje a začíná nový zápas.

Odměny

Ve World PvP jsou globální a inviduální odměny.

Výhody světa

Teritoria a ovládací body na mapě poskytují výhody světu, který je ovládá, a jsou to například vyšší regenerace života/energie, zvýšený drop rate nebo zvýšený přísun zkušeností po omezenou dobu.

Inviduální odměny

Hráči mohou získat zkušenosti pro svou postavu, včetně zvířat rangerů, všude ve World PvP. Zabíjením hráčů padá loot, což znamená, že vlastně nikdy nemusíte World PvP opustit pro to, abyste získali lepší vybavení.

Článek vychází z této oficiální anglické verze