Tvorba postavy

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Tvorba postavy je proces při kterém vybíráte rasu, profesi a počátek osobního příběhu. Po vytvoření postavy se tyto rozhodnutí nedají změnit. Tvorba postavy zahrnuje tyto kroky:

 1. Výběr rasy
 2. Výběr pohlaví
 3. Výběr profese
 4. Přizpůsobení vzhledu
 5. Napsání biografie
 6. Pojmenování postavy

Obsah

Rasa

První krok při tvoření postavy je výběr rasy. Guild Wars 2 představuje pět hratelných ras s rozdílnou startovní lokací, osobním příběhem a rasovými skilly. Rasy jsou navrhnuty tak aby byly v rovnováze, žádná není zvýhodněna nad ostatními. Hratelné rasy jsou:

Rasa charrů byla ukována v ohních nemilosrdné války. To je vše co znají, válka je definuje a jejich touha po dominaci je žene kupředu, vždy kupředu. Slaboch ani hlupák nenajde místo mezi charry. Vítězství je vše na čem záleží a musí ho být dosaženo, všemi prostředky a za každou cenu.
Ztratili svou vlast. Jejich modlitby se ztráceli v tichém nebi. Dnes mají zbylí synové a dcery lidstva poslední domov – národ Kryta, řízený královnou Jennah. Zemi, sužovanou bandity a řádícími kentaury, navíc rozdělují i politické zrady a intriky. Jediná šance na přežití a zachování jejich kultury je odvaha, vůle a jednotnost.
Pocházejí z ledového severu – Norni, rasa hrdinů. Tito houževnatí, morfující se válečníci si cení kořisti a vítězství nadevše. Věří jen v sílu oceli. Norni nemusí prosit nebo plazit se pro přízeň bohů, nikdy. Namísto toho uctívají duchy zvířat a čerpají z nich sílu. Mohou převzít podobu zvířete z posvátného totemu – medvěd, sněžný levhart, havran a vlk – a zavolat si na pomoc do bitev jejich sílu, což také dělají.

Pohlaví

Po výběru rasy jste okamžitě dotázáni na pohlaví. Každá rasa má jak muže tak ženy.

Profese

Poté je třeba si vybrat jednu z osmi profesí. Každá je unikátní a dostupná všem rasám. Jakmile je vaše postava vytvořena tak se profese nedá změnit.

Dostupné profese jsou:

Guardian je oddaný bojovník který se spoléhá na mocné síly při boji s nepřáteli a ochraně přátel. Nebezpečný s dlouhou holí stejně jako s obouručním kladivem je skutečný ochránce mistr taktiky který ví, kdy má obětovat svoji vlastní obranu proto, aby mohl posílit své spojence a dosáhnout vítězství.
Warrior je mistr zbraní, který v bitvě spoléha na svou rychlost, sílu, houževnatost a težké brnění. Může sázet ránu za ránou a navíc ještě získávat adrenalin k posílení dalších svých výpadů.
Mistři mechanického chaosu, engineeři, oslní explozemi, udělátky, lektvary a různými sestavitelnými zařízeními. Přebírají kontrolu nad oblastí pomocí střelných věží, podporují spojence alchymistickými látkami nebo maří životy nepřátel minami, bombami a granáty.
Ranger je všestranná postava, která se spoléhá na své bystré oko, pevnou ruku nebo na sílu samotné přírody. Mistr boje na dálku, ranger, je schopen útočit na nic netušící nepřátele z dálky lukem. Se stájí zvířat pod jeho velením, je ranger schopen přizpůsobit se slabým i silným stránkám svých nepřátel.
Mistr kradmosti a překvapení, thief je smrtelný v boji proti jedincům – zvláště proti těm nepozorným. Thiefové si vynahrazují jejich relativně lehké brnění a malý počet životů rychlostí a úskoky. Pohybují se ve stínu, mizí ve vzduchu, nebo si přivlastní předmět jejich protivníka a použijí ho jako zbraň. Nepřátelé by si měli krýt záda, nebo jim do nich thief vrazí svoji dýku.
Elementalisté ovládají přírodní síly destrukce, ohně, vzduchu, země a vody ke svým účelům. Elementalisté postrádají fyzickou zdatnost, naproti tomu, dokáží způsobit veliké zranění v jednom útoku, srážet nepřátele na dálku než se k nim příblíží a stanou se jim hrozbou. Přes jejich neskutečný útočný potenciál, všestranost je to, v čem tkví jejich síla.
Necromancer je odborník na temné síly, vyvolává mrtvé, vládne silou ztracených duší a doslova vysává život ze svých nepřátel. Necromancer se živí energií života, díky které ošálí smrt nebo přivádí spojence zpět od břehu řeky smrti.

Vzhled

Dalším krokem je úprava vašeho vzhledu.

Tvorba postavy Guild Wars 2 využívá jako základ technologii AIONu. Dostupných úprav je více než v Guild Wars, ale zároveň méně než v aionu. Toto je z důvodu aby byly zachovány základní umělecké rysy. I když jsou detaily v současnosti neznámé, upravitelnost bude hybrid mezi výběrem přednastavené možnosti, jako v Guild Wars, a dolaďování detailů.

Zatím známé možnosti.

 • Charrové
  • Možnosti těla
   • Stavba
   • Váha
   • Vzor srsti
   • Barva srsti
    • Základní barva
    • Dostínění
  • Možnosti hlavy
   • Neznámé
   • Vlasy
    • Styl účesu
    • Barva vlasů
   • Neznámé (pravděpodobně možnosti rohů)
   • Neznámé (pravděpodobně možnosti uší)
  • Možnosti obličeje

Biografie

Sepsání biografie je série pěti otázek s několika možnostmi.

 • První otázka určuje estetickou stránku postavy, otázka se zakládá na profesi a odpovědi se mohou s rasami měnit.
 • Druhá otázka určuje přímo jejich osobnost.
 • Poslední tři otázky jsou o rozhodnutích a zkušenostech vaší postavy, liší se podle rasy.

Pro hráče kteří se tímto nechtějí zabývat bude možnost "náhodný výběr".

Jméno

Poslední známý krok je tvorba jména. V anglické verzi musí mít jméno postavy 3 až 19 znaků a obsahovat pouze anglická písmena.

Článek vychází z této oficiální anglické verze