Recept

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Recepty jsou seznam materiálů potřebných k vytvoření určitého předmětu pomocí craftingu. Recepty se lze naučit několika způsoby:

  • Většinu základních receptů se postava naučí sama během svého postupu v craftiingové disciplíně, každých 25 úrovní.
  • Pokročilé recepty se postava učí pomocí objevování (viz níže).
  • Speciální recepty se lze naučit pouze po jejich koupení od specializovaných NPC splněných srdcí a od Miyani na Mystic Forge.

Objevování

Pokus - omyl

Hráči mohou recepty objevit tím, že na crafting stanovištích kombinují různé materiály. Po umístěni materiálů do políček ve stanici se hráči zobrazí jedna z těchto zpráv:

Talk more option tango.png"[#] possible unknown recipes! Add more compatible ingredients!" - "[#] možných neznámých receptů! Přidejte další možné ingredience"

"0 possible unknown recipes! Try removing some ingredients!" - "0 možných neznámých receptů! zkuste některé ingredience vyjmout!"

V obou případech pak můžete na položku dvakrát poklepat pro její odstranění nebo dát reset pro odstranění všech. Či v prvním případě přidejte další.

Úspěšné pokusy

Najdete-li existující kombinaci a máte vše potřebné, zobrazí se tato zpráva:

"We have a match! Craft the item to discover the recipe!" - "Shoda! Vytvořte předmět pro objevení receptu!"

Po vytvoření předmětu se zobrazí jeho jméno a postava si zapamatuje recept.

Poznámka

Ze stejných materiálů může být vyrobeno více věcí, ovšem každý recept se postava musí naučit samostatně. Například na výrobu velké i malé syrové rukojeti jsou potřeba 2 syrová prkna, ale napřed se postava naučí jeden recept a podé druhý.


Článek vychází z této oficiální anglické verze