Primordus

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Spící Primordus čekající na své probuzení.

Primodus byl prvním probuzeným ze Starodávných draků Tyrie. Původní Primordusovo místo odpočinku byla jeskyně, ukrytá hluboko v podzemí,a asurové mysleli, že se jedná pouze o sochu vyzařující veliké množství magické energie. Z tohoto důvodu vybudovali v blízkosti draka Central Transfer Chamber. Primordus se měl probudit už roku 1078 AE, ale díky porážce jeho nejsilnějšího generála Great Destroyera bylo jeho probuzení oddáleno o dvě generace do roku 1120 AE. Po jeho povstání se všichni ostatní draci začali jeden po druhým probouzet.

Po probuzení začali jeho přisluhovači a Destroyeři zaplavovat Hlubiny Tyrie a poslední naděje asur na návrat do svého přirozeného domova zmizely. Mnoho ze zbývajících trpaslíků, nyní kamenných tvorů, brání vchody do Hlubin, aby se přisluhovači Primorduse nedostali na povrch. Ostatní trpaslíci odešli do hlubin, aby svedli bitvu přímo s Primordusem a jeho sluhy.

Primordus od svého probuzení zůstal v podzemí, ale nezůstal zcela nehybný a svým působením v podzemních oblastech vyhnal na povrch více ras, jako třeba skritty. Jako výsledek jeho aktivit jsou rozesetí přisluhovači po celém povrchu Tyrie.

Zajímavosti

Pojmenování Primordus pochází z latinského kořene primordium, což znamené " první povstalý". Je to také blízké anglickému výrazu primordial, což znamená "existoval od začátku".