Osobní příběh

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Osobní příběh je příběhová linie, hlavní zápletka Guild Wars 2 s eventy, vytváří hratelnost PvE. Osobní příběh spolupracuje s událostmi ve světě. Je vyprávěn věcmi v různých instancích, a sepsán před i během hraní. Je možné zažít tisíce různých způsobů, jakými je možné hru projít.


Obsah

Nahlédnutí do zápletky

Zatímco příběh může být zosobněn a ovlivněn různými rozhodnutími, jádro příběhu je pro všechny stejné. Starší draci jsou tak nebezpeční, že nikdo zivý jimi není neovlivněn. Každý hráč začíná jako člen, jím vybrané rasy, zažívá příběh který se odehrává v jeho domovině. Jak hráč postupuje tak se začínají objevovat nové hrozby, které vyůstí v závěrečný konflikt se Zhaitanem, jedním ze Starších Draků. Po cestě se hráč setká s nyní rozdělenými členy Destiny's Edge a má šanci se přidat k jednomu ze tří hlavních řádů, který se snaží vyřídit draky svým vlastním způsobem.

Destiny's Edge

Guilda Destiny's Edge jednou stvořená aby zabránila drakům ve zničení světa se rozpadla. Každý z členů byl z jiné rasy a už se nedokážou přenést přes jejich rozdíly. Členové mohou být znovu sjednoceni a tím se připraví scéna pro další příběhy.

Řády

Jsou zde tři rozdílné řády a každý znich má jinou filozofii k vypořádání se s draky. Do jednoho z nich může hráč vstoupit a ovlivní to průběh příběhu s draky. Například jiná věc se stane když Vigil přistupuje k situaci v bojovém duchu, Durmand Priory se snaží použít vědomosti k vypořádání se s situací a Order of Whispers spoléhá na podkopávání a následnou infiltraci.

Biografie

Při tvorbě postavy si může hráč vybrat různé biografické informace, které ovlivňují průběh příběhu. Může to například zahrnovat sociální status, vztah k osatním rasám nebo jak je postava přátelská. Každá rasa má různé možnosti. Vybraná profese na tom také bude mít svůj efekt.

V průběhu hraní může hráč udělat mnoho rozhodnutí v různých situacích. Vejdeš s nabitou zbraní nebo se pokusíš vyjednávat? Praštíš NPC které tě otravuje? Jak tyto věci vyřešíte ovlivní věci kosmeticky, neovlivní to sílu postavy.

Odměny

Rozhodnutí které hráč učiní v průběhu hraní ovlivní vzhled a služby v instancované části, hráčova hlavního města a jejich průchod příběhem.

Všechny informace o postavě a rozhodnutích, budou zaznamenány v příběhové knížce, která bude unikátní pro každou postavu.

Jiný hráč který pomůže v průchodu příběhem je odměněn karmou.

Poznámky

  • Dne 21 dubna 2011, s odhalenými informaci o profesích a rasách je celkový počet rozdílných možností 7,047 (není započítáno pohlaví).
Článek vychází z této oficiální anglické verze