Mapa Tyrie

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Herní screenshot mapy.

Mapa je full-screenovým uživatelským rozhraním, které napomáhá hráčovi v orientaci a poskytuje možnost rychlého cestování pomocí systému waypointů. Mapa se zobrazuje klávesou 'M'. Mapa se zobrazí centrovaná na hráčovu postavu a ukáže všechny základní informace jako jsou značky/popisky v jejich současné oblasti, blízké oblasti, značky vztahující se k dynamickým událostem a historii pohybu hráče po oblasti. S otevřenou mapou je stále možné se pohybovat. V uživatelském rozhraní zastupuje tuto funkcikompas, který poskytuje část těchto informací v blízkém okolí postavy.

Světová mapa.

Hráči mají možnost komunikovat s členy party klikáním a kreslením na kompas a/nebo mapu [1]

Obsah

Ikony mapy

Hlavní města

Lokace Black Citadel Divinity's Reach The Grove Hoelbrak Lion's Arch Rata Sum
Map icon The Black Citadel map icon.png Divinity's Reach map icon.png The Grove map icon.png Hoelbrak map icon.png Lions-Arch-Icon.png Rata Sum map icon.png

NPC a mechanismy

Map icon Function
Incomplete heart (map icon).pngComplete heart (map icon).png Srdce ukazují obecně cíle a jejich stav dokončení. Přehled kolik takových cílů bylo dokončeno v současné oblasti je k vidění na spodní straně mapy.
Scout (map icon).png Teleskopický dalekohled ukazuje polohu scouta (zvěda). Promluvením se zvědem se vám na mapě vyznačí několik blízkých srdcových úkolů.[2]
Waypoint (map icon).pngLocked waypoint (map icon).png Waypointy se odemykají s odkrytím oblasti na mapě. Waypointy se aktivují (odemknou), až když je postava několik kroků od něj. Kliknutím na odemčený waypoint se vám otevře nabídka cesty do daného místa s určitým poplatkem.
  • Cesta postavy: Cesta, kterou postava nedávno ušla v určité oblasti, je vytečkována na mapě a za čas začne mizet.
  • Značky událostí: Obrázky a popisky týkající se aktivních událostí pomáhají návést hráče k cíli události a nebo do jejího dosahu.

Stojí za zhlédnutí

Odkazy

  1. Interview GW2 - Univers Virtuels, Univers Virtuels
  2. IncGamers Guild Wars 2 Hands-On, IncGamers, 3rd Screenshot
Článek vychází z této oficiální anglické verze