Koda

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Už je to dávno co starověký Koda, stvořitel Země, nebeský strážce, utvořil svět. V počátcích byli duchové po celém světě divocí a nezkrocení. Mnoho z nich časem zaujalo fyzickou formu: duchové kamenů, vody, větru, země, rostlin, ptáků a plazících se věcí. Všechny věci mající tvar, mají své duchy… stejně jako mnoho věcí bez tvaru.

Ale jednoho dne vstal medvěd, rozhlédl se kolem sebe a viděl, že duchové tohoto světa jsou neklidní a v chaosu. Medvěd ale nemohl rozumět tomuto nekonečnému cyklu vzniku a zániku. A tak se medvěd stal prvním stvořením, které umělo mluvit a svými prvními slovy se zeptal Kody: "Proč je to tak?". Koda byl potěšen a udělal medvědovi nabídku: "Pokud bys měl sledovat a učit se, tak sleduj a uč se, ať ochráníš duchy světa a ukážeš jim cestu."

Ti jenž Kodu uznávali a přijmuli jeho nabídku se stali kodany. A ti jenž nebyli na toto připraveni a nepřáli si se změnit, zůstali medvědy.

The Wisdom and Power of the Kodan

Stvořitel Koda je bůh kodanů. Kodanové věří, že Koda stvořil svět s duchy a kodanové byli vybráni, aby všechny duchy na světě chránili a byli jejich průvodci. Kodanové ví, že jsou nejosvícenější ze všech ras a z vůle Kody je jejich povinností hlídat celý svět, soudit ostatní rasy a zajistit, aby byly v rovnováze s přírodou.

Koda komunikuje s kodany skrze Hlas. Některý kodan je vybrán, aby hledal a interpretoval Kodovu vůli. Kodova vůle přeložena Hlasem a představena lidem skrze Claw, odstraňuje všechna přání kodanů. Koda pravidelně vytváří "Čas pokušení", aby v Sanctuary otestoval duchovnost a sílu kodanů, tím že Hlas nakazí šílenstvím zvaným "Hněv Kody". Když nakažený Hlas zanikne, kodanové věří, že je prozkoušel sám Koda, očistil je od všech hříchů, vše bylo rozsouzeno a dáno do pořádku.


Náboženství v Guild Wars 2
Šest lidských bohů BalthazarDwaynaGrenthKormirLyssaMelandru
Duchové divočiny BearRavenSnow LeopardWolf
DolyakEagleMinotaurOwlWolverineWurm
Dragon
Ostatní náboženství The Great DwarfEternal AlchemyKodaThe Mighty Oooh