Jormag

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Skupina nornů připravující se na boj s Jormagem.
Fang of the Serpent — Jormagův zub v Hoelbraku

Jormag je ledový Starodávný drak někdy je kultem Sons of Svanir (Synové Svanira) nazýván "Drak". V roce 1078 AE Jormag velmi aktivně ovlivňoval Tyrii. Našeptával sliby síly Svanirovi pomocí jeho zatím neznámého šampióna a proměnil ho v prvního známého dračího šampióna- napůl norn a napůl medvěd, pokrytý ledem a známý jako Nornbear. Jormag také okradl Svanirovu sestru Joru o její schopnost "stát se medvědem". Od dob Svanira se skupina nornů přidala do kultu známého jako Sons of Svanir, který uctívá Jormaga jako nejsilnějšího z Důchů Divočiny. Během let Jormag využil jejich síly a uspíšil svoje probuzení.

Jormag se probudil ve Far Shiverpeaks roku 1165 AE, vyhnal kodany z oblasti zamrzlých jezer a bojuje s nornskými obyvateli. Jeho povstání způsobilo zemětřesení, která roztříštila nejsevernější země a ledový severní oceán se prolil skrz a zaplavil rozsáhlé oblasti, kde vznikla nová vnitrozemní jezera. Ty jsou nyní obývána uprchlíky v kodanských útočištích. Jormag také způsobil velký příliv v severním oceánu, který převrátil a roztrhal na kusy mnohá ledovcová města kodanů.

Ačkoliv měli norni mnoho silných válečníků, tak své síly nemohli měřit s příšeramy ze sněhu a ledu, známé jako icebrood ("potomstvo ledu"), které Jormag seslal, a byli vyhnáni na jih na trpaslíky opuštěná území. Dračí síly nyní ovládají oblast okolo Drakkar Lake a Gunnar's Hold - později zničený ledovcem.

Mocný nornský válečník Asgeir,než odvedl svoje lidi na jih, byl schopný vyseknout Jormagův tesák. Tento zub je nyní vystaven v Hoelbraku, kde na něm norni testují své hrdiny. Věří se, že pokud hrdina poškodí zub, tak bude schopný porazit Jormaga jednou pro vždy.

O Jormagovi se často mluví jako o živém blizardu. Jormag a někteří z jeho šampiónů mají silné mentální schopnosti, které mohou změnit způsob myšlení jejich nepřítele. Kdykoliv skupina nornů napadne Jormaga a nebo jeho šampióna, tak se muži vždy vrátí jako icebroodi a v odplatě napadají zdroje nornské skupiny. Ženy válečnice se nikdy nevrátily.