Hráč versus Prostředí

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Hráč versus Prostředí (zkracováno na PvE podle anglického "Player versus Environment") odkazuje na typ hraní (ať už boje nebo jiných aktivit), které nejsou zaměřeny na soutěžení s ostatními hráči za účelem zvítězit. PvE obsah je navržen tak, aby jeho dokončení bylo možné dosáhnout jak ve skupině, tak solo hráčem a pokud je jeho součástí boj, tak se odehrává proti počítačem ovládaným nepřátelům. PvE je opakem PvP, tedy Hráč versus Hráč tedy z ang. Player versus Player, které je zaměřeno na soupeření s ostatními hráči. V Guild Wars 2 je PvP a PvE obsah úplně oddělen a tedy postava hrající PvE nemůže být zabita jiným hračem.

PvE obsah se odehrává ve fiktivním světě Tyrie, což je stálé prostředí s vlastní historií. Světová mapa je rozdělena do několika částí oddělené portály. Káždá část je plná příšer, NPC a dynamických událostí (též známé od anglického originálu jako "eventy") a dalších hráčů se kterýma můžete spolupracovat. Hráči jsou prováděni jednotlivými částmi mapy pokračováním v jejich osobním příběhu, ale mohou se po nich také volně pohybovat a prozkoumávat světová zákoutí.

PvE je navrženo tak, že nabízí hráčům volnou a nenucenou spolupráci. Každý hráč, který se přidá k boji, je odměňen. Hráč má šanci na získání kořisti a dostává stejně veliké množství zkušeností bez ohledu na to, kolik lidí bojovalo s ním. Úroveň obtížnosti boje se dynamicky mění podle počtu zůčastněných hráčů. Káždý hráč má možnost oživit jiného padlého hráče bez jakýchkoliv omezení a bez nutnosti použití speciální dovednosti (skillu). Klasické MMORPG herní role byly "vynechány" a každé povolání je nyní schopné kombinovaně zastoupit v boji každou z důležitých úloh: poškozování, ovládání a podpora. Ve hře je aktuálně plánováno 25 velkých prozkoumávatelných částích mapy, 8 kobek(dungeonů) a 6 měst.

Následující sekce poskytují další detaily o některých aspektech PvE hry v Guild Wars 2.


Osobní příběh

Osobní příběh je součástí PvE a provází hráče napříč celým světem. Příběhová linie je odlišná pro každou rasu a rozvíjí se jediněčně na základě hráčových rozhodnutí, se kterými se hráč setká už při tvorbě postavy ve formě životopisu. Veliká část osobního příběhu probíhá v solo instancích pro každého hráče. Hráč k sobě může přizvat ostatní hráče ale ti nemohou ovlivnit příběh. Každá postava má svoji domovskou oblast, která se mění a zlepšuje v průběhu hráčova postupu příběhem a světem.


Dynamické události

Dynamické události zajišťují neustálé dění a změny ve světě. Od lidí bránících města před nájezdy kentaurů až po [[ charr|charry]] bojující s Shattererem. Tento systém událostí nahrazuje tradiční systém úkolů (questů). Každý hráč procházející kolem odehrávající se události má možnost se přidat a být odměňen.


Kobky (též známé jako počeštěný výraz "dungeony")

Kobky se dělí do dvou částí. Příběhové části, které vypráví příběh Destiny's Edge a opakovatelné zkoumatelné části. Zkoumatelné verze nabízejí nejvetší výzvy hráčům ve hře, vyžadují sehranost a špičkovou spolupráci v týmu o pěti hráčích.


Crafting

Crafting, tedy vlastoruční výroba předmětů, umožňuje hráčům z nasbíraných materiálů(tzv .gathering) vytvářet části výbavy pro sebe a své přátele. Většina receptů bude objevitelných přes tzv. discovery system -metoda pokus/omyl.

Článek vychází z této oficiální anglické verze