Ghosts of Ascalon

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Ghosts of Ascalon cover 01.jpg

Před 250 lety Ascalon shořel...

Při zoufalém pokusu ubránit svou zemi před hordami charrských bestií, vyvolal král Adelbern mocnou kletbu Foefire, aby nepřátele odpudil. Ale magie může být dvojsečná zbraň - kletba Foefire spálila jak charry, tak lidi. Zatímco se charrské mrtvoly rozložili, zabití Ascaloňané znovu povstali, transformováni zuřivostí svého krále do duchů bránících své území navěky. Z kdysy mocného království zbyl jen strašidelný stín jeho dřívější slávy.

Stovky let později jsou potomci Ascalonu, kteří utekli do země Kryta, obléháni ze všech stran. Aby zachránili lidstvo, chce se Královna Jennah usmířit s tak nenáviděnými charry. Zbývá jen jedna překážka. Charrové neuzavřou dohodu do té doby, než se jejich nejvzácnější artefakt, Dráp Khan-Ura, nevrátí z Ascalonu zpět.

Nyní se nedobrovolně vydává skupinka dobrodruhů, každý z členů sužovaný vlastními problémy, do strašidelného města, rozpolceného válkou, aby navrátili Dráp. Bez tohoto artefaktu není žádná šance na mír mezi lidmi a charry. Ale nemrtvý král, který vládne Ascalonu, se jen tak nevzdá, ne každý chce mír!

— Ghosts of Ascalon

Román Ghosts of Ascalon, napsaný Mattem Forbeckem a Jeffem Grubem, je první ze tří románů, které tvoří most mezi původními Guild Wars a Guild Wars 2. Tato série byla poprvé oznámena v roce 2008 na herní výstavě PAX. Kniha byla vydána 27. července 2010 v Severní Americe a Evropě. V Česku byla přeložená do češtiny vydána v lednu 2013 nakladatelstvím FANTOM Print.

Odkazy

  • První kapitolu knihyGhosts of Ascalon si můžete přečíst v tomto PDF souboru (anglicky).

Knihy
Romány Ghosts of AscalonEdge of DestinySea of Sorrows
Umění The Art of Guild Wars 2