Edge of Destiny

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Osud volal - oni odpověděli.

V temných dobách Tyrie se probudili draci ze svého tisíciletého spánku. První přišel Primordus, který se začal pohybovat v podzemí Tyrie a vyhnal asury na povrch. O půl století později se probudil Jormag, vypudil norny ze severních oblastí Shiverpeak Mountains a po cestě na jih nabíral další a další posluhovače. O generaci později přišel Zhaitan a způsobil katastrofické posuny kontinentu a zaplavení hlavního města lidí v Krytě.

Rasy Tyrie stáli na hraně osudu. Hrdinové bojovali s dračími posluhovači, jen proto, aby byli zničeni a přidali se do služeb nepřítele. Armády pochodovali proti drakům, ale byli smeteny. Trpaslíci obětovali celou svou rasu, aby porazili jediného dračího šampiona. Věk smrtelníků možná už brzy skončí.

Tohle je čas pro hrdiny. Zatímco rasy Tyrie zůstali oděleny, šest statečných jedinců se dalo dohromady, aby bojovali za svůj lid: Eir, nornská lovkyně s duší umělcet; Snaff, asuranský genius a jeho ambiciozní pomocnice Zojja; Rytlock, zuřivý charrský válečník ve vyhnanství; Caithe, smrtelně nebezpečná sylvari s hlubokými tajemstvími; a Logan, chrabrý člověk-guardian s rozpolcenou osobností. Dohromady se stanou skupinou Destiny's Edge. Dohromady odpoví na volání osudu. Ale bude to stačit?

— Edge of Destiny

Román Edge of Destiny, napsaný J. Robertem Kingem, je druhý ze tří románů spojujících příběh mezi půvoními Guild Wars a Guild Wars 2. Byl vydán 28.prosince 2010, i když některé online obchody ho nabízeli již 23.prosince.

Odkazy


Knihy
Romány Ghosts of AscalonEdge of DestinySea of Sorrows
Umění The Art of Guild Wars 2