Dynamické události

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
2010 May DistantPumphouseFires.jpg

Dynamické události jsou český překlad po Dynamic Events

Dynamickou událostí je myšlena každá událost, která je výsledkem prozkoumávání a ovlivňování světa hráčema. Říká se jim "dynamické", protože nabízí několik možných výsledků a může vyústit až v nové eventy. Jakmile je událost spuštěna, tak se vyvýjí bez ohledu na to, jestli se do ní hráči zapojují. Tedy na rozdíl od klasických questů známých z jiných her u dynamických událostí neextistuje jednoduchý výsledek jako uspěl/neuspěl, ale každá událost promění v určitém směru danou oblast světa. Například když monstra úspěšně vyplení určitou oblast, mohou se stát dostatečně silná a obsadit pevnost, která pak může být získána zpět hráči.

Události jsou navrženy jako náhrada za klasické MMORPG questy (úkoly). Hráč je upozorněn, pokud se v blízkosti odehrává nějaká událost namísto toho, aby běhal dokola a hledal NPC s vykřičníkem nad hlavou. Cílem dynamických událostí je zbavit hráče všech zbytečných starostí jako spawn camping a kill stealing. Dynamické události se snaží docílit spolupráce mezi hráči a odměňuje každého zúčastněného 100% zkušeností bez nutnosti vytvářet partu. Události se budou přizpůsobovat počtu hráčů tak, aby byla dodržena jejich náročnost.

 • Ne všechny události vyžadují k dokončení boj.

Díky událostem hráč nikdy nemůže vědět, v jakém stavu je aktuálně svět a co se změnilo, dokud daným místem neprojde aby se přesvědčil.

Obsah

Mechanismy událostí

Dynamické události jsou cyklické jevy a obecně platí, že jsou vzájemně provázány. Většinou nesledují žádný pevně daný časový rozvrh, ale spouští se pouze tehdy , když jsou splněny určíté podmínky -například pokud oblast zasáhne sněžná bouře, nebo pokud slunce zapadne nad hřbitovem. Jakmile je událost započatá, tak bude pokračovat ať se hráči účastní nebo ne. Ačkoliv z cyklického systému událostí vyplývá, že následky událostí jsou dočasnou záležitostí, tak jejich vliv a následky mohou působit na světě dny, týdny a nebo dokonce měsíce, dokud hráči nepostoupí v řetězci události kterýmkoliv směrem. [1] Ke káždé události je připojené NPC, se kterým hráč může promluvit, aby se dozvěděl více o příběhu a okolnostech události.[2]

Účast na událostech

Nejzákladnějším požadavkem pro účast při událostech je být ve správný čas na správném místě. Údálost je možné objevit několika možnými způsoby jako: prozkoumávání světa, mluvení s NPC a nebo následování srdcovitého ukazatele (Incomplete heart (map icon).png) poskytnutého zvědem. Kdykoliv se hráč přiblíží do dosahu nové události je upozorněn nápisem New Event Nearby (tedy: Nová událost poblíž) spolu s asistentem událostí. V případech kdy se událost objeví výškově nad nebo pod hráčem -například na vrcholu hory a nebo při plavání- ukazatel zobrazí směr místa (nahoru/dolu). Hráčova mapa se také aktualizuje a zobrazí různé, s událostí související ukazatele, které zůstávají dokud je hráč v dosahu události. Pokud se hráč vzdálí z dosahu události, veškerý jeho postup zůstane uložený, dokud se hráč nevrátí a nebo dokud událost neskončí.

Ukazatele událostí

 • Barva textu:
  • Zelené události jsou spojeny sosobním příběhem postavy.
  • Žluté události
  • Oranžové události
  • Červené události
 • Tah štětcem: Událost ovlivňuje označenou oblast.
 • Event shield (map icon).png Oblast a nebo NPC musí být chráněno před nebezpečím.
 • Event swords (map icon).png Problém, který je třeba vyřešit násilím.
 • Event boss (map icon).png Konkrétní nepřítel, který musí být poražen.
 • Hvězda: Je třeba poskytnout službu a nebo pomoc.
 • Event collect (map icon).png Úkol který zahrnuje sbírání věcí nebo gathering.
 • Master craftsman (map icon).png Neznámé.
 • Event cog (map icon).png Neznámé.

Stupňování událostí

Probíhající události se stupňují v obtížnosti podle počtu aktivně účastnících se hráčů. [3]

 • Zvyšováním počtu nepřátel.
 • Zvyšováním úrovně nepřátel.
 • Odemykáním nových schopností pro nepřátele.

Většina z událostí se rozšiřuje do počtu 10 hráčů. Rozhodujícím faktorem pro stupňování události není úroveň hráčů, ale jejich počet.[4][5] Speciální události pro velký počet hráčů jako boj s Shattererem nárůstá až do počtu 100 hráčů.[6] Události jsou schopné zdetekovat trvající neaktivitu hráče při konkrétních úkolech a snížit obtížnost tak, aby odpovídala počtu aktivních hráčů.

Elitní události

Vedlejší skupinu událostí tvoří tzv. elitní události, které se automaticky nestupňují. Odlišují se od klasických hlavně v jejich složitosti a/nebo obtížnosti. Elitní události jsou označeny v asistentovi událostí jako [Elite Event] a jako ostatní jsou označené na mapě a kompasu.

Odměny

Odměna za dokončený event - zlatá skupina.

Jakmile je událost dokončena, každý kdo se aktivně zůčastnil obdrží odměnu podle individuálních zásluh. Aby se předešlo zamiřování hráčů jen na některé události a účastnili se ve všech, loot (kořist) nebude součástí odměny. Odměny se budou dělit do tří skupin: bronzová (bronze), stříbrná (silver), a zlatá (gold).

Odměny zahrnují:

Hráči získají odměnu i když během události neuspějí v zadaných úkolech. Například pokud selžou při obraně předsunuté záklany před kentaury budou i tak odměněni, aby jejich snažení nepovažovali za marné a za ztrátu času.[7]

Zmanipulování událostí

Aby se předešlo griefingu(griefer - hráč, který záměrně kazí hru ostatním), ArenaNet vyvinul celou řadu speciálních opatření, která mají takovým případům zabránit.

 • Události nikdy nepodporují neshody mezi hráči a nikdy neobsahují podmínky pro neúspěch, které může naplnit nějaký hráč.
 • Podmínky, které se zdají jako neúspěch způsobující ve skutečnosti pouze odstartují řetězec nových událostí.
 • Hráči na vysoké úrovni budou de-buffováni (snížení úrovně, síly a schopností) v oblastech určených pro hráče na nízkých úrovních. Proto pokud se hráč vrátí zpět, aby si doplnil chybějící obsah, je zajištěno, že to nebude mít příliš lehké.[8]

Poznámky

 • Systém událostí má počátky v nevydané hře Guild Wars:Utopia, což měla být čtvrtá kampaň k původním Guild Wars ( ještě před Eye of the North)

[9]

Stojí za zhlédnutí

Odkazy

 1. Dynamic Events in Guild Wars 2: Living in a Living World - TenTonHammer
 2. Exclusive SDCC Interview with Colin Johanson – Part Two, NecroBator
 3. Guild Wars 2 Intervju, in english, Guild Wars 2 Slovenija
 4. Eric Flannum Answers More of Your Dynamic Event Questions - ArenaNet Blog
 5. Guild Wars 2 Hands-on Review | Buffed.de GERMAN, Eric Flannum, forum post
 6. Guild Wars 2 im Hands-on-Test: Studiobesuch bei Arenanet in Seattle, buffed.de
 7. Colin Johanson Answers Your Dynamic Event Questions - ArenaNet Blog
 8. Martin Kerstein forum post, Guild Wars 2 Guru
 9. ArenaNet im Interview - Teil 2, english version, OnlineWelten
Článek vychází z této oficiální anglické verze