Dungeon

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Screenshot z Caudecus' mansion

Dungeony jsou volitelné týmově založené PvE instance každý s vlastním příběhem. Bude osm dungeonů. Při osobním příběhu se dá najít každých deset levelů jeden, počínaje levelem 35 a třemi na levelu 80.

Každý dungeon má dva módy: příběhový mód zaměřený na příběhu skupiny Destiny's Edge, a mód průzkumu, který je více obtížný. Každý mód je pro skupinu až pěti hráčů; obtížnost se nepřizpůsobuje počtu hráčů takže zůstává stejná. Akce týmu ovlivňuje co se děje v průběhu dungeonu. Jsou ovlivněny dynamickými událostmi takže je to unikátní zkušenost i po zvolení stejné cesty.

Obsah

Příběhový mód

Do příběhového módu se dostane při první návštěvě dungeonu. Příběhy dungeonů, vyprávěné skrze filmečky, se zaměřují na odhalování a rozvíjení situace kolem Destiny's Edge. Jeden nebo dva členové Destiny's Edge se přidají do party aby ji provedli skrz velký lineární příběh. Tento mód by měl být relativně snadný v nabírání členů do party. Dokončení příběhu odemkne průzkumný mód; příběhový mód může být opakován, i když k tomu není pořádný důvod. Je třeba poznamenat že osobní příběh a příběh dungeonů jsou nesouvisející věci, postup v dungeonech neovlivní osobní příběh.

Průzkumný mód

Průzkumný mód je odemčen po dokončení příběhového. Stejná oblast je otevřena s příběhem ve spojitosti příběhovým módem. Je ale vyprávěn s méně filmečky a není přímo napojen na Destiny's Edge. Hráč má více možností jak dungeon projít, většinou tři. Parta hlasuje kterou možnost projdou a ovlivní to verzi dungeonu kterou uvidí. Průzkumný mód je vytvořen tak aby se dal opakovat a činy hráčů ovlivňují objevování skrytých událostí, které povedou ke změnám v dungeonu. Tento mód vyžaduje více spolupráce týmu a je těžší než příběhový.

Pro lepší navigaci v dungeonu jsou zde waypointy stejně jako ve světě a jsou dostupné pro partu pokud by byla poražena. Waypointy mohou být nalezeny od počátku dungeonu s několika při dokončení důležitých cílů.

Odměny

Každý dungeon má unikátní set zbraní a brnění. Tyto věci nejsou silnější než věci získatelné jinde. Dokončení dungeonu také odmění hráče žetonem. Příběhový žeton se dá vyměnit za zbraň a žetony z průzkumného módu se dají vyměnit za brnění.

Seznam známých dungeonů

Poznámky

  • I přes jejich jméno, kobky nemusí být vždy podzemní
  • S příběhovým a průzkumným módem se dá 8 dungeonů projít 32 různými způsoby
Článek vychází z této oficiální anglické verze