Duchové divočiny

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Duchové divočiny jsou duchovními průvodci nornů. Nepředstavují přímo "válku" nebo "přírodu" tak jako lidští bohové. Místo toho ztělesňují cnosti a zlozvyky zvířat které reprezentují. Také nejsou uctíváni v pravém slova smyslu, spíše jsou ctěni. Byly zde vždy aby vedli norny a i když to ne vždy provádí přímo tak pokaždé je jejich cílem pomoci, pokud nic neudělají poté co byly o pomoc požádáni, tak jejich pomoc nebyla nutná.

Speciální nornští šamani zvaní havrouni jsou pomocníky duchů a mají možnost přejít do Mists bez použití portálů. Někteří slabší duchové a ti co jsou mimo Tyrii nemají havrouny. Každý norn se může stát šamanem, ale en jeden se může stát havrounem. Než zemře tak může ustanovit svého následovníka.

Když se Jormag poprvé probudil, tak nornové bojovali se staršímy draky a riskovali svoje vyhubení, ale duchové tomu předešli. Medvěd, Havran, Sněžný Leopard a Vlk, vedly norské uprchlíky na místo nyní známé jako Hoelbrak v Jižním Shiverpeaku. Čtyři nižší duchové - Dolyak, Sova, Wolverine a Orel, bojovali s drakem aby dali nornům možnost utéci na jih. Sova byla označena za mrtvou jejím havrounem. Ale protože ostatní duchové neměli havrouny tak je neznámé zda přežili.

Norni mají schopnost se proměnit do polozvířete. Když jsou přeměnení tak mají blíže k duchovi té dané formy a dokáží porozumět síly divočiny.

Někteří duchové existují jsou označováni jako nehodni úcty; norni vědí o existenci jiných přírodních sl jako jsou hory, roční období, oheň a temnota. Tito duchové nejsou vnímaví a pro norny jsou výzvami k překonání

Poznámky

Skupina Sons of Svanir prohlašuje Jormaga za nejsilnějšího ducha a odkazují na něj jako na "Draka" ale ve skutečnosti není duch přírody.


Náboženství v Guild Wars 2
Šest lidských bohů BalthazarDwaynaGrenthKormirLyssaMelandru
Duchové divočiny BearRavenSnow LeopardWolf
DolyakEagleMinotaurOwlWolverineWurm
Dragon
Ostatní náboženství The Great DwarfEternal AlchemyKodaThe Mighty Oooh