Pracovní nástroj

Z GuildWars2.cz Wiki
(Přesměrováno z Crafting tool)
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Pracovní nástroje slouží postavě k získávání některých věcí potřebných ke craftingu. Existují tři typy pracovních nástrojů a to: krumpáče, srpy a těžařské sekery. Všechny povolání i rasy mohou být vybaveny pouze jedním typem každého nástroje v jednom okamžiku.

Tyto nástroje umožňují získávat suroviny, aniž by si hráč musel měnit vybavení či dovednosti. K těžbě různých materiálů je zapotřebí různá kvalita nástrojů. Při použití méně kvalitního nástroje, než je zapotřebí postava místo kýžené suroviny získá tuto surovinu pouze zničenou (ruined).

Stručný přehled

Slot Pracovní nástroj Materiál
Harvesting Sickle Sklízení potravy Srp Ingerience
Logging Axe Těžba dřeva Těžařská sekera Polena
Mining Pick Dolování Krumpáč Ruda

Vlastnosti

Pracovní nástroje se vkládají do slotů, které jsou určeny pro pracovní nástroje. Každý typ může být nasazen pouze jeden (např. můžete mít 50 kusů srpů, pokud ale nasadíte jiné srpy, těch 50 srpů se vám vrátí do inventáře). Pracovní nástroje nelze sloučit, zároveňmají určeno, kolikrát je můžete použít (např. 50 srpů ůžete použít 50x). Každé úspěšné vytěžení vám sebere jeden nástroj (všechny zdroje se zpravidla dají vytěžit 3x, což znamená, že jeden zdroj vám "sežere" tři nástroje. Jakmile jsou všechny nástroje spotřebovány jsou zničeny a musíte nasadit nástroje nové. Stejně jako zbraně, mají i pracovní nástroje potřebný level, který potřebují aby jste měli, poté si je můžete nasadit. Pracovní nástroje nemůžete používat v boji. Každý pracovní nástroj má svůj tier (třídu), tzn. že pokud máte sekeru tieru 2 a přijdete ke stromu, který má tier 3, získáte z něj pouze poničený materiál (ruined). Každý pracovní nástroj (srp, sekera a krumpáč) lze získat v nekonečné verzi skrze Gem obchod.


Získání

Všichni standardní obchodníci nabízejí pracovní nástroje. Obchodníci ve městech nabízejí všechny tiery, které potřebujete ke sběru surovin. Obchodníci v otevřeném světe (open world) vám mohou nabídnout všechny pracovní nástroje, nebo pouze ty, které můžete nosit. Dále je lze získat od některých Karma obchodníků, kteří nabízejí specifické nástroje. Například je můžete použít vícekrát.

Standardní obchodníci

Caledon Forest (Startovní oblast Sylvar)
Leigh in Village of Astorea
Plains of Ashford (Startovní oblast Charrů)
Kaladrian the Greedy, ve Village of Smokestead poblíž tržiště .
Queensdale (Startovní oblast Lidí)
Horatio, in the Village of Shaemoor
Wayfarer Foothills (Startovní oblast nornů)
Obchodník Odgrim, poblíž Snowlord's Gate na severo-západě.
Obchodník Adalstenn v Taigen Groves.
Black Citadel
Obchodník Junoh v Gladium Canton
Divinity's Reach
Rilo Bretton, Rurikton
Hoelbrak
Eyjulf v Great Lodge
Kattryn v Trade Commons
Holda v Trade Commons
Osk v Southern Watchpost
Evelina v Might and Main
Holda v Wolf Lodge
Anessa v Wolf Lodge
Karijn Elsdottyr v Raven Lodge
Lion's Arch
Bryden poblíž Trader's Forum waypointu
Lothair poblíž Fort Marriner
Eternal Battlegrounds a každé Borderlands
Obchodník poblíž vašeho waypointu, je obvykle vedle obchodníka se zbraněmi.

Zničený materiál

Použitím nevhodného pracovního nástroje na zdroj vytěžíte pouze zničený materiál (ruined). Hráč vytěží zničený materiál tehdy, když použije pracovní nástroj, který má nízký tier na zdroj, který má tier vyšší než pracovní nástroj. Zničený materiál nemá žádné využití, lze ho pouze prodat obchodníkovi. Hráč nemá žádnou šanci získat ze zdroje vzácný (rare) materiál.

Poznámka

  • S nástroji na vyšší útovni lze těžit i suroviny na úrovních nižších. Například s ocelovým krumpáčem lze těžit měď, železo a stříbro stejně účině jako zlato.

Článek vychází z této oficiální anglické verze