Crafting

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Obrazovka při craftingu

Crafting je čin, který slouží k vytváření výstroje nebo consumables za použití nasbíraných materiálů. Craftingový systém je rozdělen do množství specifických craftingových profesí zvaných disciplíny. Hráč může mít v jednu chvíli aktivní dvě disciplíny a za poplatek si může změnit disciplínu za jakoukoli jinou z šesti dalších disciplín. Každý craft má několik stupňů vývoje; tempo vývoje skrz levely je zamýšleno tak, aby odpovídalo postupům hračů ve hře, takže by měli být schopní vytvářet věci jejich levelu, aniž by vytvářeli věci, které nepotřebují.

Věci vytvořené craftingem budou mít pravděpodobně jedinečný vzhled, ale statistiky těchto zbraní nebudou lepší ani horší než u věcí, které se dají získat jinými způsoby hraní hry.

Obsah

Craftingové disciplíny

Výroba kůže

Existuje osm craftingových profesí, přičemž se každá specializuje na jinou disciplínu:

Postava může mít aktivní dvě craftingové disciplíny zaráz, ale může je kdykoli změnit návštěvou master craftsmana a zaplacením poplatku. Všechny skill body a recepty, které se naučíte se uloží před změnou disciplíny. Avšak čím více hráč investuje do nějaké disciplíny, tím dražší pro něj bude se do této disciplíny přepnout. Smyslem tohoto systému je podporovat obchodování tím, že hráči mohou reálně vytvořit věci, které opravdu chtějí a používají.

Úroveň dovednosti

Každá úroveň má 400 skill bodů rozptýlených na několik úrovní. Novic se stane zasvěceným v disciplíně, když v ní dosáhne 100 skill bodů. Každá vytvořená věc dává určité množství zkušeností, což má za následek, že hráč dostane více skill bodů. Tím jak hráč postupuje v dovednosti, automaticky se učí, jak vytvářet další základní komponenty a dovoluje mu to objevovat další recepty, což mu na druhou stranu brání, aby vytvářel věci pro vyšší úrovně, než sám je. Úroveň crafting dovednosti slouží k vymezení některých titulů a achievementů.

Vytváření věcí

Věci mohou být vytvořeny v crafting stanicích, které jsou ve městech a větších outpostech. Každá disciplína používá jinou stanici; meče se vytvářejí u kovadliny a z polen se dělají prkna ve stanici na zpracování dřeva. Když pracujete ve stanici, objeví se speciální interface a až čtyři typy materálu mohou být zkombinovány. Pokud jsou správné materiály pro výrobu určitého předmětu dány do stanice, pak tento předmět může být vytvořen.

Proces craftingu nemůže selhat. Je možné dosáhnout kritického úspěchu, ačkoli to nezmění kvalitu věci; místo toho jí to dá nějaký bonus, jako například zvýšené zkušenosti nebo "navrácení" některých použitých materiálů.

Recepty

Recepty říkají hráčům, které materiály jsou nezbytné k vytvoření určité věci. Některé recepty se hráč naučí tím, jak se zvyšuje jeho level v crafting disciplínách, zatímco ostatní jsou k dispozici výhradně od lektorů nebo jako kořist. Avšak většina receptů musí být objevena přes experimentování s rozmanitými kombinacemi materiálů. Když se vytvoří nový předmět, jeho recept se postava naučí a recept bude postavě kdykoli přístupný. Recepty na věci jsou univerzální pro všechny hráče.

Stojí za zhlédnutí

Článek vychází z této oficiální anglické verze