Charr

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Charr 01 concept art (white).jpg

Rasa charrů byla ukována v ohních nemilosrdné války. To je vše co znají, válka je definuje a jejich touha po dominaci je žene kupředu, vždy kupředu. Slaboch ani hlupák nenajde místo mezi charry. Vítězství je vše na čem záleží a musí ho být dosaženo, všemi prostředky a za každou cenu.

— Herní popis

Charrové jsou rasa mohutných, kočkovitých stvoření, která okupují většinu východní Tyrie. Označili všechny bohy za falešné a změnili svůj přístup k životu. Jejich kultura se vyvinula do vojenského státu, kde jsou všichni od dětství vychováváni jako válečníci.

Chaři jsou jednou z pěti hratelných ras v Guild Wars 2.

Obsah

Tvorba postavy

Při výběru Charrské postavy začnete hru na Plains of Ashford, blízko Black Citadely. Domovská instance charrů bude jejich kasárna.

Při tvorbě postavy, budou mít charrové tři specifické biografické otázky, ovlivňující jejich osobní příběh.

  • Jaké legie jsou členy.
  • Ke komu ve své warbandě mají nejblíže
  • Jakou osobnost měl jejich otec

Charrské rasové skilly odráží jejich válečnou povahu.

Vzhled

Charr (♀)

Charrové jsou masožraví, kočkovití humanoidi. Stojí na zadních nohách a jsou vyšší než lidé, asi o polovinu průměrného člověka, a nemají masivní velikost nornů. Raději stojí shrbeně ale někdy je možné je vidět i ve vzpřímeném postoji. Když se pohybují a mají volné ruce tak preferují běh po všech čtyřech.

Od hlavy k ocasu mají krátkou srst v mnoha barvách a vzorech, mnoho jich je podobných k lvům, gepardům a tygrům. Často mají delší srst na ramenech, krku a zádech. Samci mají kratší srst na ocase než samice, ale mají ji delší na krku.

Charrský čenich je prodloužený a v čelisti mají velké tesáky, přizpůsobené k životu masožravce. Samci mají větší spodní tesáky než samice. Na hlavě mají čtyři rohy, dominantnější jsou ty na vrchu hlavy, než ty mezi ušima. Horní uši slyší lépe vysoké frekvence, podobně jako psi, zatímco spodní nízké, podobně jako sloni. Ale mají problémy slyšet střední tóny, takové jakými lidé mluví, což může ještě zhoršovat jejich vztahy.

Mají sadu ostrých drápů, které používají jako nože při základních úkonech, ale při boji preferují zbraň.

Mláďata se rodí se srstí, s otevřenýma očima a ovládají končetiny. Během něolika dní mohou následovat svoji matku v těch nejhorších terénech. Po měsíci jedí maso a během několika měsíců jsou plně nezávislí.

Kultura

Návrh podoby dospívajícího charra.

Charrové mají vojenskou kulturu, společnost, technologii a vztahy jsou hodně zaměřené na podporu války. Společnost je postavena kolem vojenských jednotek, kterých se charrové stávají součástí už v dětství. Nevojenské úkoly, jako je farmaření a obchod, mohou přenechat mladým, vysloužilým a zraněným. Ale nehledě na to je na ně stále nahlíženo jako na vojáky a jako vojáci se i dívají na svět. Na slabost a hloupost jednotlivců je nahlíženo s opovržením, někdy takové chování může způsobit to že se z něj stane gladium nebo v horším případě, je jeho jméno smazáno z historie rasy.

Příležitostně jsou přáteli na celý život a většina vztahů je dočasná. Rozeznávají se rodiny, ale dospělí charrové mají jen malý kontakt s jejich rodiči nebo sourozenci, někdy však rodiny zůstávají v kontaktu, což se odráží na jejich reputaci. Jakmile se mládě dokáže postavit, je posláno do fahraru jednoho z jeho rodičů. Ve fahraru jsou mláďata ve warbandách a cvičena jako jednotky. Jsou učeni k jednotnosti a vytváří si svoji vlastní sociální strukturu, warbandy sdílí jméno, které charrové používají jako svoje příjmení. Na warbandy je pohlíženo jako na jejich rodiny a drží spolu více než jakékoliv jiné rasy. Někteří warbandy mění, ale tato silné pouta v nich zanechávají hluboký dopad; charrové měnící warbandu sii musí změnit jméno a rychle se přizpůsobit, pokud chtějí přežít.

Když vláda Plamenné legie skončila, samice a samci byli zase rovnocenní a nijak se neodlišují nošením jiného stylu oblečení.

Charrové jsou velmi dobří řemeslníci, dokonce možná více než trpaslíci a jsou proslulí svoji vojenskou tehcnologií - vývojem zbraní, válečných strojů a masové produkce. Jejich pistole a pušky jsou perfektně vyrobené. Ale vyrábějí také věci které s válkou nesouvisí, například nejlepší hodinové strojky a pržinová zařízení v celé Tyrii, také jejich technologie vedla k tiskovému stroji, který napomohl rozvoji [nový krytanský jazyk|nového krytanského jazyka]. I když někteří se snaží pomoci technologii, tak je na používání magie nahlíženo jako na slabošství.

Mnoho jejich zemí se změnilo na ranče a pole pro chov jejich zvířat. Kozy, ovce, warthogové, dolyaci a devoureři jsou jejich základní zdroje potravy.

O charrech se ví že mají "masový festival" jako druh kulturní události.

Náboženství

Kvůli své historii se mnoho charrů vyhýbá nábožanství. Nepřijímají žádné božské autority a rychle se naštvou při tématu charrského náboženství a manipulace ze strany bohů. Považují bohy ostatních ras jako velmi silné, ale neshledávají je dost silné aby stáli za uctívání. A lidské bohy považují za bytosti vhodné k souboji a zabití.

Vláda

Skutečnou hlavou charrů je Khan-Ur, považovaný za hlavního imperátora. Dohlíží nad imperátory všech čtyř vysokých legií a koordinuje všechny armády. V současné době není žádný Khan-Ur protože žádný charr nemá velitelský artefakt Dráp Khan-Ur.

Charrský národ je tedy veden čtyřmi legiemi. Každá legie má hlavní warbandu podle které je pojmenována a je vedena imperátorem. Pokud by nějaký imperátor získal Dráp Khan-Ur a provedl nějaký hodnotný čin, tak by se stal dalším Khan-Ur.

Každá ze čtyř legií je nezávislá na těch ostatních, tři legie - Popelová, Krvavá a Železná spolupracují a pracují na udržení jejich zemí. Čtvrtá legie, Plamenná, se oddělila a je v civilní válce s ostatními legiemi. Žádná legie nemá moc nad ostatními, ale Popelavá má nejvyšší moc na území Ascalonu.

Pod každým imperátorem jsou tribunové. Legie má zřídkakdy více než deset tribunů a jejich kancelář dohlíží nad drženými oblastmi a probíhajícími válkami. Pod tribuny jsou centurioni, každý centurion velí několika warbandám a coordinuje jejich pohyb ve velkém měřítku. Každá warbanda má legionáře, kteří vedou warbandy na jejich mise a k vítězství.

Také jsou pozice které nepatří přímo pod žádné vedení: brevet, quaestor, scrapper.

Nejnižší pozice je gladium, voják bez warbandy, odpad bez respektu nebo odpovědnosti, bez ohledu na to čím předtím byli. Na charry, kteří jsou na sólo misi nebo plní úkol mimo warbandu, není nahlíženo jako na gladiuma.

Historie

Khan-ur a šamanské kasty

2009 December charr 02.jpg

Poprvé kdy se charrové sjednotili pod vedením Khan-Ur, dlouho před příchodem lidí, bylo to kvůli ukončení vnitřních konfliktů. Některé sice zůstali, ale jednota Khan-Ur dovolila charrům rozšířit jejich území na jih, do oblasti nyní známé jako Ascalon. Ale konec jednoho nepřítele, přivedl dalšího: lidi. Díky pomoci kterou dostali od Šesti bohů byli charrové nuceni opustit svá jižní území. Tento spor podnítil charry k úplnému sjednocení, ale Khan-Ur byl zavražděn aniž by zanechal přímého dědice, čtyři děti Khan-Ura rozdělili rasu do čtyř legií. I když několik členů zkoušelo získat titul Khan-Ur, žádný nebyl dostatečně dobrým velitelem aby udržel rasu jednotnou déle než několik týdnů.

Charrové si začali myslet, že důvodem lidského vítězství jsou jejich bohové, začali si hledat takové které by i oni mohli uctívat. A nalezli je když se Plamenná Legie vydala k vulkánu Hrangmer. Zde se, ze sloupce ohně, vynořili titáni, stvoření ohně, které by charrové mohli nazývat bohy. Po jejich návratu začali Šamani plamenné legie tato stvoření uctívat a zanedlouho se k nim přidali i ostatní. Kromě Bathei Havocbriner, která pronesla řeč proti titánům a byla obětována. Její akce způsobila odstranění samic z bojišt a přeřazení je k domácím pracem.

Znovu sjednoceni, charrové obnovili války proti lidem v 1070AE, ve válce pro lidi známé jako Charrská Invaze. Udeřili bez varování a s novou, devastující silou, kterou dostali od titánů. Za použití Cauldron of Cataclysm, přivedli Searing, zničili Great Northern Wall a zautočili na lidská království: Ascalon, Krytu a Orr.

Obnovené války

V roce 1072AE započali titáni invazi na Tyrii a byli vyhlazeni přímo před charry v průběhu Flameseeker Prophecies. Toto započalo rebélii vůči Plamenné Legii, vedenou Pyre Fierceshotem, ale šamani nalezli nové bohy v podobě destroyerů. Revoluce přinesla touhu po tom, aby charrové neuctívali žádné bohy.

Zatímco na severu pokračovala revolta, v Ascalonu zuřila válka. Bez Great Northern Wallu byl Ascalon znovu obsazen během necelých dvaceti let, kromě jediného města Ascalon City. V 1090AE chtěl legionář ohnivé legie ukončit válku jednou pro vždy a obléhal město několik dní bez přestávky. Obléhání skončilo Král Adelbern vypustil sílu Magdaer a způsobil Foefire. Při této události byli zbývající lidé v Ascalonu zabiti a jejich duše byli uvázány na půdu Ascalonu. Ale válka stále pokračovala jelikož Ebonhawke stále odolávala. Ukončena byla v 1324AE sepsáním mírové smlouvy.

Kolem čtyřiceti let po pádu "bohů" Plemenné Legie, započala pravá rebélie proti šamanům. V uzavřeném konfliktu byli šamané schopni držet svá území. To se změnilo když Kalla Scorchrazor, vnučka Pyre Fierceshota, přivedla samice, které v utajení trénovalo po celé generace, do boje proti šamanům. Proti těmto posilám neměli šamané šanci a vzdali se.

Po porážce šamanů se Plamenná Legie přejmenovala na Zlatou a díky Kalle získali samice znovu místo na bojišti.

Gallery

Stojí za zhlédnutí

Článek vychází z této oficiální anglické verze