Barva

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Příklady způsobu obarvení.

Barva může být použita na brnění a městské oblečení. Umožňuje hráči přizpůsobit si jeho postavu. Zbraně a doplňky nemůžou být obarveny.

Až čtyři rozdílné barvy můžete použít na jeden předmět a výsledek se může lišit v závislosti na materiálu (látka, kůže, kov), který barvíte. Navíc každá rasa má vlastní kulturní paletu barev. To znamená, že červená barva lidí nemusí vypadat stejně jako červená barva nornů nebo charrů. Narozdíl od původního Guild Wars jsou barvy odemykány, ne sbírány jako lahvičky. To umožňuje hráčům měnit barvu jejich brnění jak se jim zachce bez nutnosti počítat s limitovanými zásobami a skladováním.


Obsah

Získávání

Hráči začínají hru s přístupem k základní paletě barev, která se liší v závislosti na rase. Jak hráči postupují ve hře, můžou získávat barvy těmito způsoby:

  • Koupením Dye Pack za 200 Gem.png.
  • Smícháním 4 barev v Mystic Forge za účelem získání nové barvy.
  • Unidentified Dye občas získáte při sbírání surovin nebo zabijením mobů.
  • Barvy se dají získat vařením (cooking skill).
  • Lze je koupit od hráčů přes Trading Post.
  • Lze je najít v PVP reward chests.

Existuje 390 různých barev. Získáné barvy si můžete prohlédnout v záložce výbavy v hero panelu.

Aplikování barev

Mód barvení.

Hráči mohou experimentovat s různými kombinacemi barev, aby dosáhli žádaného výsledku. Do nabídky barvení se dostanete následovně:

  • Otevřete záložku výbavy v hero panelu. (stisknutím klávesy H)
  • Najděte a klikněte na kapátko a panel přejde do módu barvení.
  • Vyberte si jednu z barev na levé straně. Můžete je filtrovat použitím ikonky kolečka nahoře.
  • Poté, co si vyberete barvu, použíjte ji na jeden z panelů brnění. Jakékoliv změny budou ihned zobrazeny na modelu postavy vpravo.

Jsou druhy oblečení, které zabírají dvě nebo více částí těla, známé jako set, například Large trench coat. Kvůli větší ploše mají tyto druhy oblečení 4 obarvitelné oblasti.


Rozdělení barev

Barvy můžete vložit do oblíbených kliknutím pravým tlačítkem myši. Barvy mohou být organizovány podle odstínu, materiálu nebo sady. Zatím známé barvy jsou zahrnuty v seznamu níže.

Podle materiálu: Jasné barvy, Přírodní kožené barvy, Přírodní kovové barvy

Podle sady: Vzácné barvy, Neobvyklé barvy, Obvyklé barvy, Začáteční barvy

Podle barvy: Šedé barvy, Hnědé barvy, Červené barvy, Oranžové barvy, Žluté barvy, Zelené barvy, Modré barvy a Fialové barvy


Odkazy

1. Guild Wars 2 wiki - Dye