Asura

Z GuildWars2.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Asura 01 concept art.jpg

Bude to rozum, ne svaly, co změní svět.

Vítězství je otázkou rozumu nikoli svalů.

Zojja

Asury jsou rasa malých řemeslníků, kteří po tisíce let tajně přebývali pod zemí, do doby, než je před 250 lety, vyhnali posluhovači Great Destroyera. Od té doby se přizpůsobili životu na povrchu a rychle se dostali na pozici jedné z nejmocnějších ras Tyrie. Asury jsou jednou z pěti hratelných ras v Guild Wars 2

Obsah

Tvorba postavy

Při výběru asury je hráč vypuštěn blízko geometrického města Rata Sum. Domovská instance bude pro asury jejich osobní laboratoř. S tvorbou postavy mají asury tři specifické biografické otázky, které ovlivní jejich osobní příběh:

  • kterou asurskou univerzitu studovali.
  • co byl jejich první úspěšný experiment,
  • kdo byl jejich první poradce.

Vzhled

Asurský elementalista

Na lidské standarty jsou asury velmi malé. Nornům sahají po pás a mají obvykle kolem čtyř stop. Hlava většinou široká a plochá, její šířka bývá většinou ještě znásobena velkýma ušima, které mají na stranách hlavy. Asurské oči jsou velké a v mnoha různých barvách, jejich velikost je způsobena evolucí v podzemí. Jejich ústa jsou široká naplněná špičatýma zubama. Většinou mají šedavou kůži a tmavé vlasy. Muži a ženy jsou velmi podobní, největší rozdíl bývá hlas a v některých případech tvar uší.

Stejně jako lidé se asury rodí, ale jen málo se ví o jejich raném životě. Většinou žijí o pár let déle než lidé.

Kultura

Asury vyzdvihují inteligenci a intelekt před ostatní vlastnosti. Celý život zasvětí tvorbě úspěšných projektů a nebo se stanou experty v určité oblasti. Neustále hledají důkaz jejich intelektu a nebo se snaží prokázat nadřazenost jejich rasy. Což často vede k aroganci až hrubosti vůči ostatním. Rychle se jim podařilo prokázat svoji intelektuální a magickou nadřazenost nad ostatními rasamy, které vidí použitelné jen k nošení těžkých nákladů, riskování a pokládání hloupých otázek.

Asurská technologie je na špičkové úrovni. Jejich experimenty s magií jsou viditelné díky poletujícím strukturám kolem jejich měst i v nich. Mnoho asur studuje obtížné umění golemancy a používají golemy na obranu a základní práce. Absolutní absence inteligence u golemú a jejich obrovský vzhled dokonale doplňuje Asury.

Jejich nejdůležitější přínos pro Tyrijskou společnost je síť asurských bran, která spojuje mnohé z hlavních měst Tyrie. Aby toto udrželi, tak si zachovávají neutrální vztah se všemi rasami.

Asurové mají silný smysl pro rodinu a rozšírenou rodinu, láskyplne nazývají svoje deti "potomstvem". Taktéž uctívají své rodiče a prarodiče. Asurové své mrtvé tradične spopolňují.

Náboženské vyznání

Asurský ranger

Asury věří ve Věčná Alchymie- idea toho, že všechna stvoření a magie světa jsou součástí nějakého většího celku nebo "stroje". Jejich život se točí kolem zkoumání Věčné Achymie. Mají tři velké univerzity vyhrazené tomuto výzkumu. Veří se, že když se podaří plně ovládnout Věčnou Alchymii, podaří se zároveň ovládnout celou [Tyrii].

Skupina známá jako Inquest věří že se s ní dá manipulovat stejně jako s jinými stroji. Členové Inquest vynikají v ovládají síly a vědomostí a jejich experimenty jsou méně etické a více nebezpečné. Nemají žádné výčitky svědomý při experimentaci na živých bytostech.

Vláda

Spíše než jednotnou vládu, asury preferují vytvářenní krewes; malé, efektivně fungující jednotky, vedené nejzkušenějšími členy, navržené tak aby každý asura mohl dosáhnout svého maximálního potenciálu v jakémkoliv ohledu. Je zde i skupina známá jako rada Arcane Council, která je zodpovědná za klidný život ve městě. Členství získá ten kdo učiní něco co pomůže celému asurskému lidu. Ale není to příliš oblíbená pozice, protože pak nemohou strávit tolik času vlastním výzkumem.

Jména

Asurská jména se většinou skládají z krátkého, ostrého, křestního jména se dvěma slabikami. Ženská jména většinou zakončená samohláskami -a nebo -i. Každý asura se jménem, které se nedrží těchto pravidel, riskuje výsmech v dětství. Pro obě pohlaví Asurú je typické, že ve jméne mají dvě stejná písmena po sobě. Nemají příjmení, místo toho používají pracovní titul, jméno jejich krew, nebo jiné zdvorilostní tituly, aby se odlišili. Těch kteří si vezmou příjmení, které by bylo podobné lidskému je málo a jsou považováni za excentriky a díky tomu je jejich jméno většinou ostatnými asury ignorováno.

Historie

2009 December asura 03.jpg

Zatímco víme o asurské kultuře a vlastnostech, je toho málo co se ví o jejich historii, než přišli na povrch. Vynálezci a stavitelé, asury se o historii nestarají, využívají svůj intelekt ke sledování budoucnosti, spíše než aby se ohlíželi zpátky.

Byli podzemní rasou, tak se setkávali s dalšími podzemními rasami jako jsou trpaslíci a dredge. Ale jakmile se posluhovači Primorduse objevili v podzemí, asury byly vyhnány na povrch. Nalezl domov v magických ruinách na území Tarnished Coast, kde se rychle naučili jak využít této magické energie k jejich výzkumům. Po letech zvětšili svoji síť bran, ale horlivě je brání, aby byly použity jen k mírumilovným aktivitám.

Galerie

Článek vychází z této oficiální anglické verze